Czy warto kupować elektronikę online?

bsnsuple
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęty elektroniczne nie należą do tanich, dlatego ich kupno to zazwyczaj podjęta z wyprzedzeniem i przemyślana decyzja. Bez laptopa czy smartfona praktycznie nie da się funkcjonować w dzisiejszym świecie, ponieważ są to obecnie główne narzędzia pracy i komunikacji z ludźmi. Sklepy internetowe posiadają bardzo szeroki asortyment elektroniki, często w niższych cenach, niż stacjonarnie. Zobacz, czy warto kupować sprzęty elektroniczne online.    

Zakupy online – zalety    

Głównym plusem zakupów przez Internet jest duża dostępność towarów oraz ich szybka dostawa. Jeśli jakiegoś modelu laptopa nie ma w sklepie w Twojej okolicy, możesz kupić go online i trafi on do Ciebie w kilka dni. W przypadku sklepu stacjonarnego czas oczekiwania na zamówiony sprzęt jest uzależniony od kolejnej przewidywanej dostawy towaru. Jeśli więc zależy Ci na bardzo konkretnym modelu sprzętu w szybkim czasie, zakupy internetowe to najlepsze rozwiązanie.   

Drugą zaletą jest cena sprzętu, która zazwyczaj jest niższa online. Jeśli chcesz sprawdzić, czy zakupy rzeczywiście się opłacają, pomóc Ci może porównywarka cen. W takiej aplikacji możesz prześledzić historię zmian cen w popularnych sklepach stacjonarnych i internetowych, aby upewnić się, że nie były one na przykład sztucznie windowane przed promocją. Elektronika to towar, który często jest “przeceniany” właśnie w taki sposób. Okazje takie, jak “wietrzenie magazynów” czy black friday są zazwyczaj poprzedzone podwyżką cen, dlatego porównywarka telewizorów oraz porównywarka laptopów są bardzo pomocne przy zakupach.   

Zakupy online – wady   

O zakupach internetowych nie można mówić w samych superlatywach. Choć rzeczywiście plusy kupowania elektroniki online są kuszące, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim dostawa sprzętu do domu może okazać się ryzykowna. Firmy kurierskie zapewniają często o wysokiej jakości usług, jednak kurierzy często nie podzielają zdania swojego pracodawcy i wcale nie obchodzą się z paczkami delikatnie. Jeśli więc zamawiasz elektronikę online, może ona dotrzeć uszkodzona. W takiej sytuacji można oczywiście odzyskać pieniądze i odszkodowanie, ale wiąże się to z niepotrzebnymi komplikacjami i stresem. 

Jeśli korzystasz z automatów pocztowych ryzyko jest jeszcze większe. Choć teoretycznie są one szczelne i zabezpieczone, czasem przypadkiem może dostać się do nich na przykład wilgoć, która uszkodzi sprzęt elektroniczny. Zimą oraz latem problematyczne są także temperatury, które mogą być naprawdę skrajne. Duży mróz lub skwar również nie działają dobrze na elektronikę i mogą powodować na przykład szybsze psucie się urządzenia. 

Kolejnym cieniem na zakupach internetowych są problemy z rozłożeniem płatności na raty. Elektronika nie należy do tanich sprzętów, więc wiele osób decyduje się na spłatę kwoty za zakupy w ratach. W sklepach stacjonarnych wystarczy podejść do okienka, w którym pracownik szybko obliczy wysokość raty i spisze umowę. Przy zakupach przez Internet również jest taka możliwość, jednak proces ten jest często dużo bardziej skomplikowany i stresujący. Jeśli więc masz odłożoną pełną kwotę na dany zakup, sklep online to strzał w dziesiątkę, jednak w przypadku rat, wiele osób dla wygody i bezpieczeństwa decyduje się na wizytę w sklepie stacjonarnym.

Zdj. główne: Brina Blum/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak peptydy mogą wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu?
Jak peptydy mogą wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu?
Przekonaj się, jak peptydy mogą modulować wydzielanie hormonu wzrostu, wpływając na zdrowie i regenerację organizmu. Dowiedz się więcej o zaawansowanych metodach poprawy swojego samopoczucia.
/