Zegarki dla biegacza – ranking

bsnsuple
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Smartwatche pomagają w utrzymaniu naszej kondycji i ułatwiają trening. Pozwalają także na zmierzenie naszych osiągnięć, co ma pozytywny wpływ na naszą efektywność. Dowiedz się, jaki zegarek warto kupić w 2020 roku.

Najlepsze zegarki dla biegaczy w 2020

Podczas przygotowywania rankingu wzięliśmy pod uwagę kilka podstawowych parametrów smartwatchy. Oceniliśmy cechy takie jak:

  • komunikacja – w jaki sposób zegarek przesyła dane do innych urządzeń i czy przebiega to w sposób sprawny,
  • funkcjonalność – liczba trybów treningowych, możliwość monitorowania stanu organizmu,
  • sprawność działania – zależna w głównej mierze od hardware’u danego zegarka,
  • kwestie dodatkowe – personalizacja, niecodzienne czujniki, obsługa asystentów treningowych i inne interesujące funkcje.

Zdecydowaliśmy się przedstawić cztery najlepsze propozycje, które są skierowane do różnych grup odbiorców. Nie jest to zatem ostateczny werdykt – decyzja o wyborze sprzętu będzie zależna od indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika. Oto najciekawsze zegarki sportowe na rynku:

4. miejsce: Garmin Forerunner 30 – podstawowy, tani zegarek dla biegaczy

Ranking otwiera bardzo podstawowa konstrukcja renomowanej marki Garmin. Forerunner 30 to lekki, niewielki zegarek, który dysponuje łącznością GPS (tę funkcję uznaliśmy za absolutny niezbędnik), czujnikiem tętna, funkcją pomiaru pułapu tlenowego, akcelerometrem i trybem wielodyscyplinarnym.

Komunikacja z telefonem przebiega poprawnie. Możemy wyświetlać podstawowe powiadomienia i przesyłać dane o naszym treningu do usługi Garmin Connect. Znalazły się tutaj także funkcje takie jak „find my phone”, budzik, stoper i kalendarz.

Według producenta zegarek ma wytrzymywać do 8 godzin w trybie GPS. Cena urządzenia to nieco ponad 400 złotych. Poza podstawową funkcjonalnością nie możemy liczyć na nic więcej, jednak jest to świetna propozycja w tym segmencie cenowym.

3. miejsce: Polar M430 – nieco droższa, lecz wciąż bardzo opłacalna propozycja

Na trzecim miejscu znajduje się Polar M430 – zegarek budżetowy, którego cena wynosi około 600 złotych. Jest wyposażony w GPS, pulsometr i specjalną aplikację. Pozwala także na całodobowy pomiar aktywności, co w tej klasie jest rzadko spotykane.

Dostępne są cztery podstawowe profile sportowe z możliwością dodania własnych. Dzięki zegarkowi zmierzymy nasze tętno, liczbę kroków, prędkość i pokonany dystans, co pozwoli na otrzymanie pełnego raportu z naszej aktywności.

To bardzo kompletna propozycja, która będzie szczególnie atrakcyjna dla początkujących biegaczy. Użytkownicy chwalą sprzęt za jakość działania GPS, prostą i szybką synchronizację, a także przejrzysty interfejs. To świetne urządzenie dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze sportem i nie potrzebują na początek setek funkcji, spośród których potrzebować będą tylko kilku.

2. miejsce: Suunto Spartan Sport Wrist HR – wydajny zegarek ze średniej półki cenowej

Cena Suunto Spartan Sport Wrist HR dynamicznie się zmienia. Obecnie zegarek kupimy za około 1 300 złotych. Charakteryzuje się wodoszczelnością do 100 metrów i dostępnością aż 80 trybów treningowych. Oczywiście znajdziemy tu łączność GPS i dostęp do podstawowych funkcji (krokomierz, spalone kalorie, plany treningowe). Zegarek od Suunto oferuje także pomiar odpoczynku i regeneracji oraz podsumowanie naszych osiągnięć w poszczególnych dziedzinach.

Spartan Sport Wrist HR wydaje się więc propozycją niezwykle wszechstronną. Nie daje nam pełnego wglądu do naszego treningu biegowego – istnieją parametry, których po prostu nie mierzy. Jeśli jesteśmy bezkompromisowym profesjonalistą, istnieje szansa, że zainteresuje nas model bardziej skupiony na bieganiu – taki jak np. zwycięzca naszego rankingu.

1. miejsce: Garmin Forerunner 735XT Triathlon – topowy zegarek dla biegacza

Czy Garmin Forerunner 735XT Triathlon to faktycznie najlepszy zegarek na rynku? Nie ulega wątpliwości, że jeśli odpowiednio poszukamy, znajdziemy propozycję o nieco bardziej zaawansowanej specyfikacji. To, co przemawia za tym produktem, to jego cena przy oferowanych funkcjach. Mamy do czynienia ze świetnym stosunkiem realnej wartości z posiadania produktu do kosztu jego zakupu.

Cena tego sprzętu wynosi około 1 500 złotych. Zegarek znajdziemy głównie w sklepach specjalistycznych. Wyświetlacz cyfrowy urządzenia jest pokryty wytrzymałym szkłem, którego twardość wynosi 5 w skali Mohsa. Kolejna zaleta smartwatcha to wodoszczelność do 50 metrów.

Garmin Forerunner 735XT Triathlon posiada wszystkie podstawowe funkcje i czujniki – możemy przy jego pomocy określić pułap tlenowy, symulować wyścig (np. maraton), monitorować sen i wiele więcej. Dostępny jest także czujnik obciążenia w trakcie treningu Strava Suffer Score. Warto wspomnieć również o świetnych opiniach użytkowników, którzy korzystali z tego modelu firmy Garmin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobierać dodatki do kreacji na specjalne okazje?
Jak dobierać dodatki do kreacji na specjalne okazje?
Odkryj tajniki dobierania idealnych dodatków do kreacji na specjalne okazje. Zrozum, jak biżuteria, torebka i buty mogą podkreślić Twój styl i dodać elegancji Twojemu lookowi.
/