Czy wiesz, co potrafią nowoczesne zegarki?

bsnsuple
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już od dawna zegarki nie służą jedynie do wskazywania godziny. Liczne na rynku, coraz bardziej nowoczesne modele są gadżetami, które mają wiele przydatnych funkcji. Zobacz, jakie są najciekawsze z nich.

Nowoczesne zegarki, czyli smartwatche, są cenione za funkcjonalność i szereg bardzo innowacyjnych rozwiązań. Producenci prześcigają się z wprowadzaniem do nich coraz to nowszych technologii. Przykładem zegarka, który posiada wszystkie najbardziej pożądane przez użytkowników funkcje, jest smartwatch garett.

Pulsometr

Zegarki wyposażone w tę funkcję są przydatne przede wszystkim przy treningu. Pulsometry w zegarku sprawdzają tętno przez nadgarstek, wykorzystując specjalny czujnik. Zegarek wyposażony w tę funkcję nada się idealnie dla osób, które zajmują się wszelkiego rodzaju treningiem, czy to siłowym, szybkościowym, czy aerobowym. Na rynku dostępne są też takie w obudowie wodoodpornej. Z pewnością w każdej sytuacji, w której występuje intensywna aktywność fizyczna, pulsometr będzie idealnym rozwiązaniem. Warty polecenia jest pulsometr polar, który oprócz funkcji wspierających trening ma też ciekawy wygląd.

Datownik

Przy zakupie nowoczesnego zegarka pożądaną funkcją jest datownik. To przydatne rozwiązanie, które docenią zwłaszcza osoby żyjące w ciągłym tempie. Dzięki niemu mamy możliwość nie tylko kontrolować czas pod kątem godziny, ale także dni czy tygodni. Datownik jest tak poszukiwaną funkcją, ponieważ użytkownicy stawiają przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność. Zegarki garmin posiadają między innymi tę funkcję – ale nie tylko.

Bluetooth

Większość oferowanych przez producentów smartwatchów posiada funkcję Bluetooth. Pozwala ona na bieżące przesyłanie danych pomiędzy zegarkiem a smartfonem. Dzięki temu w każdej chwili mamy możliwość sprawdzić i porównać dane dotyczące na przykład pulsu na przestrzeni danego czasu.

Powiadomienia

Połączenie zegarka z telefonem za pomocą Bluetooth pozwala na wyświetlanie na smartwatchu powiadomień. Po otrzymaniu SMS-a czy też wiadomości na portalu społecznościowym, na zegarku pojawi się informacja. Użytkownik ma możliwość indywidualnego wyboru, jakie aplikacje będą miały dostęp do powiadomień. Przydatne jest to, że zegarek przez wibracje i komunikat na wyświetlaczu informuje o tym, że ktoś do nas dzwoni.

Funkcja monitorowania snu

Na monitorowanie snu wpływają dwie funkcje, czyli akcelerometr i pulsometr. Ten pierwszy mierzy poziom poruszania zegarka. Podczas snu użytkownicy mniej się ruszają, zmienia się także tętno. Dlatego też użytkownicy otrzymują szacunkowe informacje na temat snu. Zawierają one czas snu, momenty przebudzenia, a także długości poszczególnych faz.

Płatności zbliżeniowe

Niektóre z nowoczesnych zegarków posiadają funkcje NFC (Near-field communication), czyli komunikację bliskiego zasięgu. Pozwala ona płacić zbliżeniowo za pomocą zegarka, dzięki czemu nie trzeba nosić przy sobie kart płatniczych i pieniędzy. To z pewnością jedna z funkcji zapewniających wygodę.

GPS

To najbardziej podstawowa i oczywista funkcja, która jest jednak jedną z najbardziej potrzebnych. GPS w zegarku pozwala nie tylko na nawigację, która wskaże drogę, ale także na szybkie sprawdzenie pogody na najbliższy czas. Jeśli chodzi o aspekt pogody, wodoodporny smartwatch będzie świetnym rozwiązaniem w razie opadów, ponieważ w takiej sytuacji ani smartfon, ani papierowa mapa się nie przydadzą.

GPS pozwala też sprawdzać, gdzie chodziliśmy czy też biegaliśmy w czasie treningu. Możliwe jest także to, by widzieć, z jaką średnią prędkością się poruszamy.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta dorosłego kota – kluczowe zasady odżywiania
Dieta dorosłego kota – kluczowe zasady odżywiania
Dieta dorosłego kota: klucz do zdrowia i energii! Wybieraj odpowiednią karmę, kontroluj porcje i dbaj o nawodnienie.
/